Elkezdődött a szezon La Concaban , új futamgyőztest is avattunk

Immár 6. alkalommal adott otthont a szezonnyitónak az Olaszországi La Conca versenypálya. Az első forduló megszokott módon 1 időmérővel kezdődött amelyet Szabó Krisztián szerzett meg az elő futamra. A Rajtnál aránylag mindenki szépen eljött , megúszták nagyobb baleset nélkül , a kicsúszó Szabó-t megelőzve Raffai vette át a vezetést , mögötte Sárosi aki végül előzni tudott és ezzel ő lett a 10. szezon első győztese és Rotax-os karrierje 11. sikerét könyvelhette el. Azonban jött a 2. futam és a Pole az első futam 10. helyezettjét illette meg , így került Juhász Ádám a pole-ba , ám Mogyorósi Dani kimaradt minden buliból és végig vezetve a versenyt , megnyerte a 2. futamot a 4. helyről indulva. Sárosi és Raffai fértek még fel a dobogóra előbbi 3. míg utóbbi 2. lett. Az újoncok közül Kiss Péter teljesített a legjobban az első futamon 11. a 2. futamon 10. lett.